ARTYKUŁY, AKTUALNOŚCI I PORADY DOTYCZĄCE PROJEKTOWANIA I WYKAŃCZANIA WNĘTRZ


Ta strona to magazyn ciekawych informacji dla każdego z Was z zakresu projektowania wnętrz, wykańczania i prac budowlanych. Dzielę się na niej z Wami moją wiedzą oraz sytuacjami i tematami, na które natrafiam w codziennej pracy architekta i projektanta wnętrz, również na budowach z moją ekipą i ekipami moich klientów. Jeśli uważacie, że powinnam poruszyć konkretny temat - napiszcie do mnie maila - odezwę się. 

rezerwujcieekiperemontowapng

EKIPY REMONTOWE - UMOWA NA DŁUGO PRZED ROZPOCZĘCIEM PRAC

Poszukiwanie ekipy budowlanej jest obecnie jak szukanie igły w stogu siana. W ciągu zaledwie kilku lat rynek usług budowlano-remontowych podniósł się z kolan i zadziwia nas swoim rozwojem. Mnie również zadziwia. 

 Szczególnie zastanawia mnie fakt, że brakuje nam fachowców do pracy, że lepszy fachowiec jest właściwie niedostępny dla przeciętnego zjadacza chleba, że "pseudofachowcy" mają tyle pracy i nikt nie narzeka na brak zleceń. 

 W takich warunkach trudno o wykwalifikowaną ekipę z doświadczeniem i krótkim terminem oczekiwania na rozpoczęcie prac. Stwierdzam nawet, że jest to niemożliwe do osiągnięcia. 

 Najważniejszym i decydującym punktem podczas pierwszej rozmowy (zazwyczaj telefonicznie) z ekipą budowlaną jest planowany termin rozpoczęcia prac. Jest to informacja zarówno dla klienta jak i dla fachowca. Klient może stwierdzić na podstawie terminu czy ekipa jest "rozchwytywana" bo ma podpisane umowy na pół roku do przodu czy "taka sobie" bo jest wolna od zaraz. Przeważnie zasada ta się sprawdza, jednak są wyjątkowe sytuacje, gdy klient przełoży prace na późniejszy termin - wtedy w grafiku zrobi się luka, w którą można się "wstrzelić".  Wykonawca na podstawie terminu zakładanego może już na pierwszej rozmowie powiedzieć, że nie będzie miał jak zlecenia wykonać lub że w tym czasie jeszcze nie ma prac. 

 Ważne jest, aby ekipy budowlanej szukać z wyprzedzeniem minimum pół roku - wtedy są największe szanse na realizację remontu w zakładanym przez Was czasie. Może się to wydawać dosyć długo, bo wiele jest osób, które decyzję o remoncie podejmują spontanicznie i nie są w stanie przewidzieć co się będzie działo za pół roku. Jednak te kilka miesięcy przez wejściem ekipy pozwolą Wam na zastanowienie się nad wyposażeniem, układem wnętrza, może wyszukacie okazję w internecie i kupicie wszystko wcześniej. Spokojnie zdążycie zatrudnić nawet projektanta wnętrz, aby z Wami wszystko zaplanował i podpowiedział. 


 W dniu wejścia ekipy będziecie przygotowani, a to z pewnością przyspieszy czas remontu. Każdy fachowiec cieszy się, gdy wchodząc na budowę wszystkie materiały są wybrane i zakupione i nikt nie zmusza go do zastanawiania się czy niebieskie płytki są ładniejsze na tej ścianie czy te zielone. Właśnie podejmowanie decyzji w trakcie prac, zastanawianie się nad materiałami, gdy ekipa budowlana czeka z klejem w ręku - wydłuża prace i powoduje napięcia. 

 Polecam wszystkim zamierzającym wykonać remont lub wykończenie mieszkania, aby wcześniej zabrali się za organizowanie tego przedsięwzięcia - ewentualnie możecie do tego zatrudnić fachowca :)

kominkigazowepng

KOMINKI GAZOWE - LEPSZE OD TRADYCYJNYCH?

 Już na wstępie mogę wyrazić swoją opinię, że TAK – kominki gazowe są zdecydowanie lepszym rozwiązaniem w domu, biurze czy restauracji od kominków tradycyjnych.

 Najłatwiej zobrazować to faktem, że coraz więcej osób chwali sobie (i ma całkowitą rację) piec do ogrzewania domu zasilany gazem – piec gazowy. Wypiera on tradycyjne piece na węgiel, ekogroszek itp. Jedynym warunkiem jest zasilanie domu gazem, a ten nie zawsze jest spełniony. Jeśli jednak macie gaz w domu to skorzystajcie z jego dobrodziejstw i wybierzcie gazowy piec i gazowy kominek.

 Kominki gazowe mają kilka zalet:

- NIE powodują kurzu, zabrudzeń, są całkowicie szczelne – odejdzie Wam czyszczenie szyby, wyrzucanie popiołu i kurz czy brud dookoła paleniska

- NIE wymagają obsługi – pełna obsługa realizowana jest pilotem z Waszej kanapy, nie będziecie musieli suszyć drewna, rąbać lub kupować i dokładać do paleniska.

- kontrola termostatyczna: całkowita kontrola za pomocą dotykowego pilota radiowego z wbudowanym termostatem.

- macie MOŻLIWOŚĆ WYBORU PALIWA - wkład z zamkniętą komorą spalania przystosowany do palenia GAZEM ZIEMNYM lub LPG


- NIE wymagają zewnętrznego źródła zasilania (posiadają własny system zasilający)


- instalacja NIE WYMAGA tradycyjnego komina - system przewodów koncentrycznych umożliwia instalację w pomieszczeniach bez komina, wystarczy wyprowadzić przewód poza ścianę budynku lub dach.

- macie możliwość programowania temperatury dobowej nawet z siedmiodniowym wyprzedzeniem.

- wyposażone są w hermetycznie zamkniętą komorę spalania, która daje najwyższy stopień bezpieczeństwa; przy jakichkolwiek problemach z drożnością przewodu powietrzno-spalinowego lub dopływu gazu kominek jest automatycznie wyłączany.

-nowatorski, elegancki wkład gazowy o horyzontalnej i realistycznej wizji ognia.

- wysoka jakość wykonania, komfort i prostota użytkowania.

- niezakłócona wizja ognia dzięki niewidocznej ramce fasady i minimalnej ilości widocznych elementów stalowych.

- specjalnie zaprojektowany palnik zapewnia realistyczną wizję ognia, jak w prawdziwym kominku opalanym drewnem. Dodatkowo jest możliwa regulacja wysokości płomienia.


Kominki gazowe już od dawna sprawdzają się na rynku amerykańskim jak i angielskim. Do nas dopiero docierają, co powoduje pewne obawy i wiele pytań. Ja gorąco polecam!glosnikiukrytepng

GŁOŚNIKI UKRYTE - GDZIE SIĘ UKRYWAJĄ I JAK JE ZNALEŹĆ?

 W jednym z projektów poproszono mnie o znalezienie miejsca i sposobu montażu głośnika audio w łazience. Było to mieszkanie w bloku szykowane do remontu. Pierwsza myśl, jaka przyszła mi do głowy to oczywiście – sufit podwieszany i głośniki zabudowane sufitowe. Jednak Inwestorzy mieli założenie, że w ich mieszkaniu nie będzie sufitów podwieszanych, co sprawę skomplikowało na tyle, że musiałam zasięgnąć języka.

 Głośników do zabudowy jest na rynku zatrzęsienie, od niewielkich i słabych za 10 zł, po specjalistyczne dla audiofilów spięte w systemy nagłośnienia całego domu za wiele tysięcy złotych.

 Moją uwagę przykuły jednak nietypowe głośniki nazywane przez producentów „ukrytymi” lub „niewidocznymi”. To jest rewelacja! Ile razy głowiłam się z Inwestorami, a przede wszystkim z żonami Inwestorów, jak ukryć te wielkie głośniki, subwoofery, itp., które porozrzucane po całym pomieszczeniu przynoszą tyle radości mężom? W szafce, pod, czy obok, w suficie czy meblu - zawsze to była duża kubatura i w dodatku w przeważającej części – czarna. Można znaleźć kilka egzemplarzy białych, aluminiowych czy chromowanych lub kilka w drewnianej obudowy – jednak większa większość to czarne wielkie kolumbryny.

 Teraz te kolumbryny mogą znaleźć się za ścianą. Ha!

iv140-techjpg

 Głośniki ukryte to prostokątne płaskie urządzenia, które zasilone prądem potrzebują 10 cm wnęki do zabudowy w ścianie, następnie zasłania się je płyta z gk, szpachluje łączenia i gipsuje z cała ściana, co całkowicie ukrywa głośnik w salonie. Głośniki znikają pod zabudową, jednak ich moc jest genialna: wbudowane wzmacniacze, subwoofery i możliwości rozbudowy pozwalają im konkurować z tradycyjnymi zestawami nagłośnienia w domu.

katalog32jpg

 Jedynym minusem jest niestety cena, waha się od 1000 zł do nawet do 3000 zł za głośnik i skutecznie uniemożliwia przeciętnemu Kowalskiemu uzyskanie tego efektu. Bądźmy dobrej myśli – wraz z rozwojem technologii będzie coraz łatwiej o dostępność takich urządzeń.

 Póki co, do łazienki znalazłam głośnik z Blutooth do zabudowy w ściance z gk z wbudowanym wzmacniaczem w odporności IP44. Będzie miło.

lithe-audio-glosnik-sufitowy-z-bluetooth-ip44-do-zabudowy-50wjpg

pytaniadoarchitektapng

PYTANIA DO ARCHITEKTA - BIEŻĄCY KONTAKT ZE MNĄ I AKTUALNYMI WYDARZENIAMI

Pomyślałam sobie, że przyda się takie miejsce, gdzie omawiałabym najczęściej powtarzające się pytania do mnie. Proponuję cykl "Pytania do architekta" na tej stronie. Systematycznie będą tu pojawiać się odpowiedzi na Wasze pytania związane z wnętrzami i ekipami budowlanymi. 

Zatem piszcie, pytajcie i nie krepujcie się ! Jestem do Waszej dyspozycji. 


Emilia Krysińskadcodeartykulprasowypng

ARTYKUŁ PRASOWY O NASZYCH PROJEKTACH 4D

Zapraszamy do lektury tekstu na temat VR stworzonego z naszą pracownią  w miesięczniku „Meble Materiały i Akcesoria” – wydanie czerwcowe.
projekton-linepng

JUŻ OD STYCZNIA W OFERCIE PROJEKT KONCEPCYJNY 2D/3D ON-LINE?

 Jestem ciekawa czy sprawdzi się taka formuła projektowania - szybko sprawnie i ekspresowo! 3 dni /6 dni oczekiwania i koncepcja jest na Waszym mailu. Aby tak się stało należy opłacić usługę (PayPal) i wypełnić ankietę oraz przesłać ją wraz z inwentaryzacją na mail kontaktowy dcode@dcode.com.pl. 

Więcej szczegółów na stronie - projekt on-line.

ZAPISZ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER - PROMOCJE I AKTUALNOŚCI