JAK ZLECIĆ PROJEKT INWESTYCYJNY 2D/3D


Aby rozpocząć współpracę, napisz do nas - prześlemy Ci wytyczne do wykonania inwentaryzacji, ankietę do wypełnienia dotyczącą wnętrz oraz wzór umowy. Możesz również ściągnąć inwentaryzację i ankietę ze strony poniżej i przesłać do nas wypełnione.
dcode@dcode.com.pl

Do rozpoczęcia prac będą nam też potrzebne zdjęcia lub film obrazujące obecny stan mieszkania. 

Skontaktujemy się z Tobą w celu potwierdzenia zlecenia, omówienia założeń i zaczniemy pracę. Projekt wykonamy w ciągu dwóch tygodni. Zapraszamy do kontaktu.
DOKUMENTY POTRZEBNE DO ROZPOCZĘCIA PROJEKTU


Przygotuj wszystkie dokumenty, napisz do nas na dcode@dcode.com.pl , sprawdzimy czy jeszcze czegos brakuje i odpiszemy maila z załączeniem umowy. 

INWENTARYZACJA


Jak wykonać inwentaryzację? 
1. narysuj rzut całego mieszkania na jednej kartce i ponumeruj pomieszczenia
2. każde pomieszczenie mierz na osobnej kartce i oznacz odpowiednim numerem (chyba, że zmieszczą się wszystkie pomieszczenia z wymiarami na jednej kartce)
3. zmierz najpierw całą długość i całą szerokość pomieszczenia, wysokość
4. teraz mierz każdą ścianę po kolei z załamaniami i wnękami
5. okna - pomierz wysokość parapetu i wysokość okna
6. drzwi - pomierz szerokość w przejściu przez drzwi i wysokość
7. zaznacz wysokość liczników, skrzynek el
8. zaznacz wloty wentylacji i piony 
9. zmierz grubości ścian
10. pamiętaj o zdjęciach

ZDJĘCIA


Potrzebna będzie również dokumentacja zdjęciowa lub film. Staraj się obejmować na zdjęciach jak najwięcej z pomieszczenia. Stań w narożniku, zapal światło. Zrób też zdjęcia charakterystycznych miejsc, których nie zwymiarowałeś - wnęki, rury. Nie martw się, jeśli okaże się, że jakiegoś elementu brakuje, a jest konieczny do projektu - powiemy Ci o tym. 

ANKIETA


Ankieta preferencji klienta to pytania do Ciebie dotyczące planu remontu. Musisz zastanowić się nad tym, co chcesz aby znalazło się w mieszkaniu, a na co pozwolisz projektantowi, jaki standard przyjmujesz i dla kogo mieszkanie będzie przygotowane.  

CO ZAWIERA PROJEKT ONLINE 2D

RYSUNEK 1.     dwie lub trzy propozycje układu wnętrza na rzucie 2D – wybierzemy sobie odpowiednią dla Was – będzie zawierała układ posadzek, ścianek, drzwi, mebli, urządzeń, oświetlenia i sufitów

RYSUNEK 2.     rzut sufitów wraz z oświetleniem gniazdami i włącznikami

RYSUNEK 3.     łazienka z rozrysowanym układem płytek w postaci widoków ścian z podstawowymi wymiarami

RYSUNEK 4.     moodboard z propozycją kolorystyki i kluczowych materiałów (zawiera od 4 do 10 stron, po jednej dla każdego pomieszczenia) z opisami materiałów łatwych do odnalezienie w popularnych sklepach na terenie kraju


CO ZAWIERA PROJEKT ONLINE 3D


PROJEKT 3D TO POSZERZONA WERSJA PROJEKTU 2D, ZAWIERAJĄCA WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW:
  • KOSZTORYS Z ILOŚCIAMI MATERIAŁÓW I DODATKÓW, LINKAMI DO SKLEPÓW I CENAMI ZŁOŻONYMI W EDYTOWALNY ARKUSZ Z PRZYPISANYMI FORMUŁAMI SUMUJĄCYMI, PODANY W FORMIE EDYTOWALNEJ ORAZ PDF
  • RYSUNKI MEBLI NA ZAMÓWIENIE LUB Z IKEA
  • WIZUALIZACJE FOTOREALISTYCZNE - 1 WIDOK Z SALONU ORAZ 1 WIDOK NA ŁAZIENKĘ